Paskolos su užstatu

Paskolos su užstatuKai prisireikia pinigų – reikia skolintis. Jau nebe tie laikai, kai galima pasiskolinti tik iš žmogaus. O ir tai neaišku, ar tas žmogus atiduos paskolą ar ne. Dabar net privatūs asmenys gali sudaryti tam tikras, pavadinkime sutartis, dėl paskolos suteikimo. Tai vadinamieji skolos rašteliai, arba vekseliai. Tačiau kalbėsime apie stambesnius skolintojus. Banku bei kreditus teikiančias kompanijas.

Taigi kokios rūšies kreditai būna? Galėčiau išskirti pagrindines dvi paskolų rūšis. Tai būtų paskolos su užstatu, ir paskolos be užstato. Manau esminį skirtumą jau supratote. Imant paskolą su užstatu, reiškia, kad jūs turėsite užstatyti kažkokį savo turtą, jeigu norėsite gauti paskolą. Ironiška, bet santykis užstatyto turto bei pasiskolintos sumos nėra vienas prie vieno (1:1). Dažniausiai žmogaus užstatytas turtas bent keletą kartų yra daugiau, negu buvo paskola, kurią tas žmogus pasiskolino. Taip, tai dar vienas būdas bankams užsidirbti.

Kreditai, arba paskolos be užstato – kiek keblesnė situacija. Dažniausiai šitokių kreditų prašantys žmonės savo paties turto neturi. Tiesa, turtas ne būtinai turėtų būti tik kažkokia žemė, būstas, dideli sklypai ar kažkas panašaus. Tai gali būti akcijos. Gali būti verslas ir panašiai. Tačiau šiuo atveju šnekame apie paprastą žmogų, kuris savo turto dar neturi. Galime pavadinti jaunuolį. Tada į pagalbą pasitelkiami laiduotojai. Tai žmonės, kurie nutikus tokiam atvejui, kad žmogus, kuris pasiskolino paskolą nebemoka tos paskolos, ar panašiai situacijai įvykus, atsako už padarytą žalą. Taip kad laiduotojais norėtų ir galėtų būti tik labai artimi jums bei patikimi žmonės. Taip pat ironiška, kad tokia galimybė skolinantis išskyrė ne vienus “draugus”, net nuo vaikystės. Todėl gerai pagalvokite, prieš rizikuodami.