Paskolos nedirbantiems

Paskolos nedirbantiems
Paskolos nedirbantiems

Labai dažnai nutinka taip, kad žmonės atsiduria tam tikrose situacijose, kuriose būti nenorėtų. Viena iš tų situacijų yra bedarbystė. Tačiau gyvenimas yra žiaurus ir negailestinas, jis numesdamas mus į bedarbystės glėbį nedaro nieko, kas palengvintų mūsų kančias. Paskolos nedirbantiems yra vienas iš tų įrankių, kurie padeda susitvarkyti su šia nelaime ganėtinai neskausmingai. Paskolos yra apskritai vienas iš būdų, kaip galima išspręsti mūsų finansines problemas, tačiau iki šiol bedarbiai neturėjo išeičių, nes jie paskolos gauti negalėjo. Paprasčiausiai bankai negali suteikti paskolų žmonėms, neturintiems pastovių pajamų, o pašalpos yra vienas iš tų pajamų šaltinių, kurie yra laikini ir nestabilūs.

Todėl paskolos nedirbantiems yra naujovė, kuri suteikia galimybę net ir šiems gyvenimo nuskriaustiesiems gauti pajamų, kurios padės susitvarkyti su iškilusiomis ekonominėmis problemomis. Tenka pastebėti ir tokių atvejų, kad bedarbystė visiškai sunaikina žmonių gyvenimus. Įsivaizduokite, jog esate bedarbis, o jūsų pašalpos galiojimas jau baigiasi. Ekonominė situacija yra vis dar nepalanki, tad darbo vietų niekas nesukuria, todėl susirasti darbą tampa praktiškai neįmanoma. Bet tokioje situacijoje jums vis dar reikia mokėti mokesčius ir išmaitinti save ir savo šeimą, jums vis dar reikia nusipirkti būtiniausių prekių. Ką daryti tuomet?

Jei paskolos nedirbantiems neegzistuotų, o kitų išeičių nebūtų, tuomet labai greit valstybė atjungtų dujas, vandens tiekimą ir elektrą. Be viso to, jūs neturėtumėte pinigų maistui ar kitoms svarbiausioms prekėms įsigyti. Kai kurie žmonės tokiais atvejais tiesiog parduoda savo būstą, nusiperka mažesnį ir už likusius pinigus bando išgyventi iki tol, kol ateis geresni laikai. Tačiau daugeliu atveju tai nėra išeitis, nes nedirbantys žmonės neturi tokių didelių būstų ar tiesiog negali susirasti pirkėjo taip greitai. Tad vienintelė išeitis yra paskolos nedirbantiems. Kadangi tai yra vienintelė žmogiška išeitis, išsaugojanti mūsų orumą, reikia aptarti kokio tipo paskolos egzistuoja ir iš kur bedarbiams patogiausia skolintis.

Galime skolintis iš keturių šaltinių – kredito unijų, bankų, interneto kompanijų arba sms skolinimo kompanijų. Aptarsime visus šiuos būdus iš eilės, apžvelgdami jų privalumus ir trūkumus. Pradžiai pakalbėkime apie kredito unijas. Tai yra organizacijos, kurios priklauso patiems žmonėms, t.y. patiems indėlininkams. Tai galite įsivaizduoti kaip labai mažą banką, kuris priklauso ne privatiems asmenims, bet patiems indėlininkams. Tačiau čia slypi problema bedarbiams – kredito unijos dažniausiai yra labai konservatyvios priimant skolinimo ar investavimo sprendimus, todėl nedirbantiems asmenims jos dažniausiai nėra suteikiamos. Vėlgi, net jei paskolos bedarbiams yra suteikiamos, jūs privalote būti kredito unijos indėlininkas, tam, kad gautumėte paskolą ar bent jau gautumėte ją palankiomis sąlygomis. Būtent todėl, kad daug žmonių kredito unijoms nepriklauso, todėl, kad jos nėra tokios populiarios, tai nėra pati geriausias išeities nedirbantiems asmenims.

Kitas variantas, kurį reikia aptarti, yra tradiciniai/komerciniai bankai, kurie suteikia paskolas jau nuo labai senų laikų. Tačiau kadangi šie bankai yra labai svabūs ekonomiškai, t.y. jei bankas “suserga”, tuomet jis gali “susargdinti” visą ekonominę sistemą ir pasiųsti ją į recesiją, būtent todėl jie yra labai reguliuojami. Pavyzdžiui, DNB bankas negali suteikti paskolos žmonėms, kurie jos nori, bet turi atsižvelgti į tam tikrus valstybės reikalavimus prieš tai atliekant. Tad suteikus daug paskolų bedarbiams, jų portfelis gali pasidaryti labai nesolidus ir jie gali bankrutuoti, su savimi nusinešdami visą ekonomiką. Būtent todėl paskolos nedirbantiems bankuose nėra suteikiamos.

Yra dar vienas variantas, kuris nedirbantiems žmonės yra ko gero pats geriausias. Tai yra skolinimasis internetu ar sms žinutėmis. Būtent tokiems atvejams šios kompanijos ir susikūrė, užkamšydamos spragas rinkoje, kurios atsirado kuomet valstybinės organizacijos pradėjo reguliuoti bankus dėl jau minėtų priežasčių. Būtent todėl šios kompanijos suteikia kreditus ir paskolas bedarbiams, orientuodamosis būtent į žmonių segmentus, kurie neturi pakankamai pajamų ar jų neturi visai. Tačiau būtent dėl šios priežasties, jų skolinimo sumos yra ganėtinai mažos, labai retai siekiančios daugiau nei keletą tūkstančių litų, o dažniausiai susikoncentruoja ties keliais šimtais litų.