Greitos paskolos be užstato

Greitos paskolos be užstato yra ypatingai geras įrankis jie jums staiga prireikė pinigų. Labai dažnai mes galime skolintis savo šeimos tarpe arba net nesiskolinti, bet tiesiog paprašyti finansinės pagalbos. Daugmaž – padėkit man dabar, o aš jums padėsiu kitą kart, jei jums mano pagalbos prireiks. Tačiau dažnai gali nutikti ir taip, kad mes iš šeimos rato pagalbos nesulauksim arba to šeimos rato visai neturėsim. Todėl greitos paskolos be užstato turės ateiti iš kažkur kitur. Vienas iš jų šaltinių yra ne kas kitas kaip internetas. Būtent internetu didžioji dalis šių paskolų ir yra suteikiama.

Užsienyje viskas prasidėjo dar prieš keliasdešimt metų, kuomet internete pasirodė pirmieji puslapiai, kurie teigė, jog naudojant juos galima gauti greitą paskolą be užstato. Tai buvo didžiulė naujovė dėl keleto priežasčių. Iki tol paskolos be užstato buvo sunkiai prieinamos didžiajai dalei žmonių, todėl toks dalykas kaip vartojamosios paskolos dar neegzistavo. Be viso to, greitos paskolos ne tik, kad buvo neprieinamos, bet jos net neegzistavo! Visas paskolos prašymo ir suteikimo procesas, ar ji būtų su užstatu ar be užstato, užtrukdavo labai ilgai, nes kiekvienas bankas kitas institucinis skolintojas norėdavo įsitikinti kiekvieno paskolos gavėjo sugebėjimu paskolą grąžinti pilnai, sumokant palūkanas, ir grąžinti ją laiku, be vėlavimų.

Būtent todėl daug žmonių, kurie iki tol negalėjo skolintis, pradėjo naudotis šia paslauga. Juk buvo galima pasiskolinti nepaliekant užstato ir vos per kelioliką minučių! Tuomet, pradedant 1970-aisiais, užsienyje, ypatingai Vakarų pasaulyje, greitos paskolos be užstato netruko išpopuliarėti ir tapti netgi geidžiamesne finansine paslauga nei paskolos būstui.

Lietuvoje šios paskolos pasirodė tik 21-ajame amžiuje. Tačiau jos taip pat netruko išpopuliarėti. Užsienyje jos išpopuliarėjo dėl dviejų priežasčių – aklo konsumerizmo, kuomet žmonės tiesiog norėdavo įsigyti vieną ar kitą daiktą, kuriam pinigų neturėjo bei laikinų ekonominių problemų, nes būtent tuo metu pasaulyje vyko naftos krizė. Lietuvoje jos išpopuliarėjo dėl panašių priežasčių, tačiau savo šlovės zenitą jos pasiekė labiau dėl to, jog Lietuvą, kaip ir visą pasaulį, ištiko ekonominė recesija, kuri privertė žmones skolintis dėl išgyvenimo.

Būtent todėl šios paskolos tapo tokiomis populiariomis šioje šalyje. Laukti kol paskola bus suteikta banke, ypatingai jei žmogus yra bedarbis, buvo per didelė privilegija. Labai dažnai tokia paskola bet kokiu atveju nebūtų suteikta dėl per mažų pajamų. Būtent tai lėmė, kad greita paskola be užstato tapo kone neatsiejama daugelio lietuvių kasdienio gyvenimo dalimi.